ng
Bibio toys
the natural choice
W czasie wzrostu trzcina cukrowa wychwytuje CO2 z atmosfery, dzięki czemu zmniejsza emisję gazów cieplarnianych.
Z trzciny cukrowej,
surowca w 100% odnawialnego,
jest produkowany etanol.
Według ścisłych reguł zrównoważonego rozwoju oraz ze szczególną troską o zachowanie bioróżnorodności powstaje zielony polietylen.
Z zielonego etylenu wytwarza się zabawki, które sprawiają mnóstwo radości podczas zabawy zarówno latem na plaży, jak i zimą na śniegu!
Pieczęć I’m green™ przyznawana jest wyłącznie produktom, które w swoim składzie mają zielony polietylen. Wybierając zabawki z bioplastiku, masz realny wpływ na ochronę środowiska!
Czym się różni zielony polietylen od tradycyjnego? Zwykły plastik powstaje z surowców kopalnianych: ropy lub gazu ziemnego. Jego produkcja zwiększa zanieczyszczenie powietrza i negatywnie wpływa na bioróżnorodność. W przypadku wytwarzania bioplastiku używane są surowce odnawialne, a proces technologiczny przyczynia się do redukcji emisji gazów cieplarnianych.
Biotworzywo podlega w 100% recyklingowi Zielony polietylen został przyjęty z entuzjazmem przez wiele branż, a pomysłów na wykorzystanie bioplastiku wciąż przybywa – używany jest m.in. do produkcji opakowań żywności i środków higieny osobistej, aplikacji ogrodniczych, a także części samochodowych.